Booking Medicals size dünyanın en kaliteli hizmetini sunuyor.

Türkiye’de Tüp Bebek Süreci Nasıldır?

İçindekiler

Türkiye’de Tüp Bebek Süreci Nasıldır?

Türkiye’de tüp bebek süreci oldukça basittir. Güvenilir klinikler ve uzman hekimler bu konuda sizlere gereken desteği sunacaktır. Fakat görebileceğiniz süreç aşağıdaki gibi olacaktır.

İlk test; İlk test, IVF sürecinin ilk aşamasıdır. Bunu izlemek için kan testleri ve vajinal izleme gerekir. Kadın üreme organlarının değerlendirilmesi için önemli bir adımdır.

İlaçlar; Kan testleri ve tarama ardından doktor yumurtalıkların uyarılması için belli bir dozajda ilaç verecektir.

Yumurta toplama; İster genel anestezi ister bölgesel anestezi ile hasta uyuşturularak oositler vajinal kanaldan sokularak ince iğneler yardımı ile yumurtalıklar toplanır. Bu aşamada ultrasondan da destek alınır. Bu işlem genelde 20-30 dakika sürer.

Sperm hazırlığı; Erkek partner tedavi için gerekli spermi sağlar. Kültür plakasında sperm toplanır ve ardından yumurta ile döllenir. Tek bir sperm iğne yardımıyla alınırsa kişinin gebe kalma olasılığını arttırır.

Embriyo gelişimi ve büyümesi; Döllenmenin ardından embriyo transfer edilene kadar kuluçka makinasında gelişerek büyür.

Embriyo transferi; Tüp bebek tedavisinin son aşamasında rahme embriyo transfer edilir. Genelde ayakta uygulanır ve ağrısız bir işlemdir. Embriyo transferinden 10 gün sonra evde gebelik testi yapılabilir.

tüp bebek

Türkiye’de Hangi Gün Hangi İşlem Yapılır?

Türkiye’de tüp bebek tedavisinde günlere göre işlem süreci aşağıdaki gibidir;

  • İlk gün seyahat ile geçer.
  • 2.gün ilk testler yapılır.
  • 6-9.gün folikül takibi yapılır.
  • 12.günde ovitrelle enjeksiyonu gerçekleştirilir.
  • 13/14.günde yumurta toplanır.
  • 22.gün embriyo transferi gerçekleşir.

Türkiye’de Tüp Bebek Kliniği Seçimi Yaparken Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Türkiye’de tüp bebek tedavisi çeşitli yöntemler barındırır. Çiftler arasında biraz yorgunluk olsa da sonunda hayallerine kavuşurlar. Araştırma yaparak ve bütçe planlaması gerçekleştirerek daha iyi dikkat toplayabilirsiniz. Tedavi için tercih edeceğiniz klinik başarı şansınızı arttırabilir. Klinik seçimi yaparken ülkelerin başarı ortalaması, klinik başarı uygulaması ve hekimin tecrübesi oldukça avantajlıdır. Bu nedenle hastaların kesinlikle yorumlarını incelemek gerekir. Daha önce o klinikten kim nasıl hizmet almış, ücret olarak ne ödemiş gibi soruları cevaplandırmanız gerekir.

türkiye'de tüp bebek fiyatları

Tüp Bebek Fiyatları Neye Göre Belirlenir?

Tüp bebek tedavisi fiyatları pek çok detaya göre farklılık gösterir. Yumurtalık ve sperm toplama işlemi, kliniğin seçimi, doktorun tecrübesi ve uygulanan taktikler ücretleri belirleme hususunda oldukça etkilidir. Diğer ülkelerde son derece yüksek meblağlara sahip tüp bebek tedavisi Türkiye’de gayet makul seviyelerde tutulmuştur.

Fakat yukarıda bahsettiğimiz etkenlerden ötürü net fiyat vermek mümkün değildir. Bunun için bizden ücretsiz danışmanlık hizmeti alarak kliniklerin vereceği fiyatları ve yan destekleri inceleyebilirsiniz. Türkiye’de yaptıracağınız tüp bebek tedavisinde ulaşım ve konaklama alanında da sizlere yardımcı olunur. 7/24 bizimle iletişime geçerek tüp bebek hakkında detaylı bilgiye sahip olabilirsiniz.  

Yorum yapın

Latest Post

İletişime Geç!
Tedavi için ücretsiz fiyat teklifi
Tedavi için ücretsiz fiyat teklifi alın!