Booking Medicals size dünyanın en kaliteli hizmetini sunuyor.

Türkiye’de ABD’ye Göre %99 Garanti Tüp Bebek Başarı Oranı

İçindekiler

Türkiye’de ABD’ye Göre %99 Garanti Tüp Bebek Başarı Oranı

Tüp bebek tedavisinde hastaların karar vermesini etkileyen en önemli hususlardan biri de tüp bebek tedavisindeki başarı oranlarıdır. Bu kapsamda Türkiye’de ABD’ye göre tüp bebek başarı oranı araştırması yapılır. Yapılan bir etkinlik çalışmasında uygulanan tüp bebek tedavi sonrası oluşan gebelikler gözlemlenmiştir. Hastaların pek çoğu tüp bebek oluşumundan sonra evine geri döner. Ancak şunu belirtmek gerekir ki Türkiye’de tüp bebek tedavisi yaptırmak hem başarı oranını arttırır hem de maliyet olarak hastayı olumsuz etkilemez.

Tüp bebek tedavisi başarı oranı hastanın yaşı, sağlık durumu ve kliniğin donanımı ile ilgilidir. Yani, sadece ülkelerin başarı oranı yeterli değildir. Örneğin en verimli yaş 30-32 arasıdır. Ülkeler arasında başarı gözlemi yapılırken hastanın yaş faktörü de göz önünde bulundurulur. Yapılan incelemeler doğrultusunda Türkiye’de tüp bebek başarı oranı %37 iken ABD’de bu oran %25’tir.

tüp

Tüp Bebek Tedavisinde Cinsiyet Seçimi Nedir? Türkiye’de Cinsiyet Seçimi Mevcut mu?

Tüp bebek tedavisinde cinsiyet seçimi, laboratuvar ortamında elde edilen embriyodan bazı hücrelerin alınarak değerlendirilmesi ve bu doğrultuda ebeveynin istediği cinsiyete sahip hücrelerin birleştirilerek rahme yerleştirilmesi demektir. Cinsiyet seçimi yapmak için tüp bebek tedavisi görmek gerekir. 21.gün anneye embriyo regulin ilaç ile beraber enjekte edilir. Hasta ortalama 10 gün sonra gebe kalır ve üçüncü gün iğneler ile yumurtalık büyümeye başlar. Fakat Türkiye’de tüp bebek tedavisinde cinsiyet seçimi yapmak mümkün değildir. ABD’de cinsiyet seçimi serbest olsa da maliyetleri oldukça yüksektir. Tüp bebek başarı oranı cinsiyete bağlı değildir.

Tüp Bebek Tedavisinde Yumurtalık Toplama İşlemi Zor mudur?

Tüp bebek tedavisinde yumurtalık toplama oldukça kolay bir işlemdir. Çünkü hastaya genel anestezi uygulanır. Operasyon sonrası hasta 15-20 dakika dinlendirilir ve taburcu edilir. Bu işlem için hastanede yatmaya gerek yoktur. Yumurtalıkların toplanmasının ardından tüp bebek 4 gün sonrasında rahme bırakılır.

tüp bebek başarı oranı

Kimler Tüp Bebek Tedavisine Aday Değildir?

Tüp bebek tedavisine herkes aday olamaz. Bunun için erkekler ve kadınlar bazında incelemeler yapılmıştır. Erkeklerde tüp bebek tedavisine uygun olmayan kişiler;

  • Azospermi sahibi olmak. Yani, sperm saptanmayan ya da sperme sahip olmayan erkeklerin tüp bebek tedavisi yaptırması mümkün değildir.
  • Genelde 55 yaş üstü erkeklerde tüp bebek çok tavsiye edilmez.

Kadınlarda bu tedaviye şu kişiler aday değildir;

  • Menopoz olan,
  • 45 yaşından sonra çeşitli nedenlere bağlı olarak yumurta rezervi olmayan,
  • Her iki yumurtalık da cerrahi olarak çıkarılmışsa,
  • Rahim doğuştan eksikse ya da sonradan alındıysa,
  • Rahim iç duvarı aşırı derece yapışıksa kadınlar tüp bebek tedavisi yaptıramaz.

Türkiye’de kısırlık olan kadınlara yumurta bağışı ve taşıyıcı annelik kesinlikle yasak olduğundan ötürü bu kriterlere sahip kadınların tüp bebek tedavisine tabi tutulması mümkün değildir.

Sizler de Türkiye’de tüp bebek tedavisi yaptırarak yeni bir başlangıç yapabilirsiniz. Bunun için sitemizden ücretsiz danışmanlık hizmeti alarak en iyi klinikleri kolayca bulabilirsiniz.

Yazıyı Paylaş!

Yorum yapın

İletişime Geç!
Tedavi için ücretsiz fiyat teklifi
Tedavi için ücretsiz fiyat teklifi alın!