Booking Medicals size dünyanın en kaliteli hizmetini sunuyor.

ALL-ON-6 İMPLANT

all on 6 implant

İçindekiler

ALL-ON-6 İMPLANT TEDAVİSİ NEDİR?

All-on-6 implant tedavisi, diş kaybı olan hastalara belirli açılarla 6 tane implantın yerleştirilmesi ile uygulanan sabit bir protez tekniğidir. Son zamanlarda diş hekimleri ve hastalarca en çok tercih edilen tedavilerin başında gelen all-on implantlar 4 ya da 6 adet implant ile uygulanmaktadır. Bu tedavi, ileri düzeyde kemik kaybı olan hastalarda bile başarılı sonuçlar verebilmektedir.

All-on-6 implant
All-on6 implant uygulaması

ALL-ON-6 İMPLANT TEDAVİSİNİ KİMLER YAPTIRABİLİR?

Bu tedavinin yapılabilmesi için aranan öncelikli koşul hastaların genel sağlık durumunun uygun olmasıdır. Yüksek tansiyon ya da diyabet gibi kronik rahatsızlıklar tedavi için engel teşkil etmektedir. Ayrıca tedavi için herhangi bir üst yaş sınırı da yoktur. 75 yaşındaki hastalar da bile başarıyla sonuç verdiği görülmektedir.

ALL-ON-6 İMPLANT TEDAVİSİ NASIL YAPILIR?

All-on-6 implant tedavisinde, üst ve alt çeneye ön kısımdaki implantlar 90 derece, arka kısımdakiler ise 45 derece açıyla olacak şekilde yerleştirilmektedir. Aynı gün implantların üstüne geçişi protez dişler takılır ve ortalama 3 aylık bir süre içinde vidaların bu geçici protezlerle kaynaşması beklenir. Daha sonra ise hastaların kullanacağı kalıcı dişler takılır ve tedavi tamamlanır. All-on-6 implant tedavisi estetik bir görünümün yanı sıra ileri düzeyde diş kaybına yol açabilecek ciddi problemleri de ortadan kaldırır. Bu yöntemin en iyi yanı ise tamamen dişsiz ve ileri düzeyde kemik yetersizliği olan hastalarda bile uygulanabilmesidir.

All-on-6 implant

ALL-ON-6 İMPLANT TEDAVİSİNİN AVANTAJLARI NELERDİR?

All-on-6 implant tedavisi için öncelikle hastanın alt ve üst çenesinin detaylı görüntüleri alınır. Ardından tedavi planlanmaya başlar. All-on-4 ve 6 implant tekniklerinin diğer implant tekniklerine göre en büyük avantajı çok daha uzun ömürlü olmalarıdır. Ayrıca klasik yöntemde en az 8 adet implanta ihtiyaç duyulması ve bu implantlar takıldıktan sonra protez dişlerin yerleştirilmesi için en az 3 aylık bir süre beklendiği için all-on-4 ve 6 implantlara göre tedavi çok daha uzun sürmektedir. All-on-6 implant tedavisi ise hasta tek bir işlem ile sağlıklı dişlere sahip olma imkânı sunmaktadır.

ALL-ON-6 İMPLANT TEDAVİSİNİN RİSKLERİ NELERDİR?

Bu işlem herhangi bir taşımamaktadır. Lokal anestezi altında gerçekleştirilen operasyon sırasında komplikasyon gelişme olasılığı son derece düşüktür ve neredeyse hiç rastlanmamaktadır. Bu tedavi uzun yıllardır diş hekimliği dünyasında kullanılmakta olan ve günümüz modern teknolojisi ile kullanıldığında çok daha güvenilir bir operasyon olarak karşımıza çıkmaktadır.

ALL-ON-6 İMPLANT TEDAVİSİ SONRASINDA NELERE DİKKAT EDİLMELİDİR?

Tedaviden sonraki süreç hastalar tarafından çokça merak edilen bir konu olmakla birlikte en önemli kısım beslenme düzenidir. All-on-6 implant işleminden sonra hastalar hemen yemek yemeye başlayabilirler. Ancak geçici protezlerin takılı olduğu 3 ay boyunca çok sert besinler tüketilmesi önerilmemektedir. Sert besinler bu protezlere zarar verecek olursa, implantlarda kayıp yaşanmaması için hemen müdahale gereklidir. Kalıcı dişler takıldıktan sonra ise hastalar istedikleri besinleri rahatlıkla tüketebilirler.

ALL-ON-6 İMPLANT SONRASINDA NELER YENMELİDİR?

All-on-6 implant uygulaması sonrasında hekiminizin vermiş olduğu diyet listesine uymanızı şiddetle tavsiye ediyoruz. Örnek bir diyet verecek olursak:

  •  1-15 gün arası sıvı veya püre halinde gıdalar, çorbalar, smoothieler, yoğurtlar, kompostolar, tatlı ihtiyacınız için sufle ve önemli bir nokta yiyeceklerin çok sıcak veya çok soğuk olmaması şartıyla.
  • 15-30 gün arası makarna, pirinç, tahıl gevrekleri, yumurta, balık, sebze ve yumuşak meyveler gibi ince doğranmış ve ılık bir sıcaklıkta yenebilir.
  •  30-60 gün arasında yumuşak pişirilmiş etler ve iyice haşlanmış sebzeleri gönül rahatlığıyla tüketebilirsiniz.
  • 60 gün sonrasında ise orta hızda çiğnemeye devam edebilir ve sert gıda dönebilirsiniz fakat çok sert gıdalar konusunda her birey gibi siz de dikkatli olmalısınız.

ALL-ON-6 İMPLANT TEDAVİSİ AĞRI YAPAR MI?

Uygulamanın ardından ilk gün hafif bir ağrı hissedilebilir, ancak hekimlerinizin vereceği ilaçlar bu ağrı sorununu ortadan kaldıracaktır. Şişlikler ve hafif acılar da ilk günler görülmesi doğal olan durumlardandır ancak bu ağrılar ve şişliklerin uzun sürmesi, artması gibi durumlarda hiç vakit kaybetmeden hekiminize başvurmanız gerekmektedir. Hastalar ağız ve diş bakımlarını aksatmadan düzenli olarak uygulamaya devam etmelidirler.

ALL-ON-6 İMPLANT FİYATI NEDİR 2022?

All-on-6 implant operasyonun karmaşıklığı, seçilen materyallerin kalitesi, diş eti tedavisi yapılıp yapılmaması gibi etmenler her hastanın operasyonun fiyatının farklı olmasına sebep olmakta. Bütçeyi en fazla arttıran şey ise tedavinin en önemli malzemesi olan titanyum implantlardır. Aşağıda örnek vereceğimiz fiyatlar bu tedavi için kullanılabilecek en kaliteli malzeme olan Stramuann diş implantı ve bölgedeki ortalama kliniklerin fiyatları baz alınarak yapılmıştır.

. Birleşik Krallık: 12,000 ila 14,000$

. Amerika Birleşik Devletleri: 24,000 ila 30,000$

. Hollanda: 8,000 ila 12,000$

. Türkiye: 4,000 ila 6,000$

Türkiye hastane

ALL-ON-6 İMPLANT TEDAVİSİ İÇİN NEDEN TÜRKİYE?

Bu tedavi dünyanın birçok yerinde yapılmaktadır. Bu ülkelerden biri Türkiye’dir. Türkiye’yi diğer ülkelerden ayıran birçok özellik bulunmakla birlikte bunlardan en önemlisi all-on-6 implantının ücretidir. Diğer ülkelere kıyasla oldukça ucuza bu hizmeti sunmakta. Örneğin Birleşik Krallıkta yaptıracak olduğunuz bir all-on-6 operasyonu fiyatının üçte biri fiyata Türkiye’de bu operasyonu yaptırabilirsiniz.

Ulaşılabilir konumu ile hem doğuda yaşamakta olan hem de batıda yaşamakta olan insanlar gönül rahatlığıyla gelebilirler. Konaklama imkanlarının uygun fiyatlı olması bir tarafa all-on-6 implant tedavisinin yapılabileceği hastanelerin yüksek teknolojilerle donatılmış olması, alanında uzman ortodonti hekimlerinin sağlamış olduğu güven ve kullanılacak olan ekipmanların modern olması Türkiye’yi diğer ülkelerden ayıran diğer bir önemli konudur. Bu kısa süren operasyon 4 gün içerisinde olup geri kalan zamanınızda tarihi ve doğal güzelliklere baştan sona dolu olan Türkiye’yi gezmek de sizin için güzel bir deneyim olacaktır. Daha detaylı bilgi almak için buradan bize ulaşabilirsiniz. Türkiyedeki sağlık seyahati imkanlarıyla ilgili daha fazla bilgi almak için sitemize göz atabilirsiniz.

Yorum yapın

Latest Post

İletişime Geç!
Tedavi için ücretsiz fiyat teklifi
Tedavi için ücretsiz fiyat teklifi alın!