Booking Medicals size dünyanın en kaliteli hizmetini sunuyor.

Diş Beyazlatma Tedavisi Nedir 2023 ?

İçindekiler

Diş Beyazlatma Tedavisi Nedir?

Diş beyazlatma hakkında hastaların aklına gelen pek çok soru mevcuttur. Dişler pek çok sebebe bağlı olarak sararma ya da lekelenme yapabilir. Bu gibi durumlarda estetik açıdan kötü durduğu için kişiler diş beyazlatma yöntemlerine başvurur. Dişlerde sararma meydana geldiğinde genelde yemek yerken, gülerken ve konuşurken dişlerimizi saklama gereği duyarız. Bu durumlarda diş beyazlatma tedavileri çok işe yarar. Ayrıca dişlerde lekelenme olduğunda zamanla dişlerde eksiklikler de meydana gelir. Bunun için yazımızın devamında diş beyazlatma hakkında pek çok sorunun yanıtını alabilirsiniz.

Diş Beyazlatma Fiyatları
Diş Beyazlatma

Diş Beyazlatma Kimler İçin Uygundur?

Diş beyazlatma tedavisi her ne kadar basit olsa da belli kriterleri mevcuttur. Çoğu kişi bu tedavi için uygun olsa da bazı kişiler tedavi için uygun değildir. Bu hastalar uzman doktorla görüşerek tedaviye başlayabileceğine dair onay almalıdır. Geleneksel diş beyazlatma yöntemlerine uygun olmayan kişiler aşağıdaki gibidir;

  • Hamile ve emziren kadınlar,
  • 16 yaşından küçük olan kişiler,
  • Peirodontal, diş çürüğü ve kökleri bozuk olan hastalar,
  • Bazı ilaçlara alerjisi olan hastalar,
  • Hassas dişlere sahip olan bireyler

Diş Beyazlatma Tedavisinde Neler Yapılır?

Diş beyazlatma tedavisi dişlerin, dudakların ve damakların korunmasını içerir. Bu nedenle öncelikli önlem diş beyazlatma tedavisinde kullanılan peroksit maddenin bu bölgeler ile temasını önlemektir. İkinci aşamada diş beyazlatıcı sıvı madde kullanılır. Bu maddenin daha hızlı yayılması için lazer ışını kullanılır. Lazerin ısı uygulaması süreci hızlandırır. Lazer uygulaması 20 dakikalık seanslar halinde görülebileceği gibi hiç ara vermeden 1 saat arayla da uygulanabilir. Bu durum çene cerrahının tercihine bağlıdır. İşlem sonrası aynaya baktığınızda bembeyaz dişlere sahip olduğunuzu görebilirsiniz.

Diş Beyazlatma Fiyatları

Diş Hekimi Diş Beyazlatma İşlemini Yapabilir mi?

Diş beyazlatma invaziv tedaviler grubunda yer alır. Bu nedenle çene cerrahının dışında diş hekimi de bu tedaviyi gerçekleştirebilir. Bazı güzellik merkezlerinde bile bu tedaviyi almak mümkündür. Ancak her ihtimale karşın uzman çene cerrahlarından bu tedaviyi almanız gerekir. Çünkü önemli olan hidrojen peroksit maddesinin dokuyla temas etmesini önlemektir. Ancak güvenilir hekim sayesinde diş beyazlatma işleminden memnun kalmanız mümkündür.

Diş Beyazlatma İşlemi Dişlere Zarar Verir mi?

Profesyonel diş beyazlatma işlemi hastanın dişlerine zarar vermez. Ancak geleneksel olarak evde yapabileceğiniz karbonatla diş beyazlatma zamanla dişlerinize zarar verebilir. Çünkü bu yöntem diş minesini çizerek geri dönüşü olmayan hasarlar bırakacaktır. Bu nedenle uzman diş hekimlerinden diş beyazlatma operasyonu almalısınız.

Diş Beyazlatma Yöntemleri
Diş Beyazlatma Yöntemleri

Diş Beyazlatma Türkiye

Türkiye’de diş beyazlatma işlemi oldukça yaygındır. Her gün binlerce hasta ülkede bulunan kliniklerde bu hizmeti almaktadır. Alanında başarılı cerrahlar kısa seanslar neticesinde başarılı bir beyazlatma işlemi sunar. Üstelik fiyatlar da oldukça uygundur. Siz de Türkiye’de bu operasyon hizmetini almak isterseniz bizimle görüşerek kaliteli kliniklerden randevu oluşturabilirsiniz.

Bu makaleyi paylaş:

 

Yorum yapın

Latest Post

İletişime Geç!
Tedavi için ücretsiz fiyat teklifi
Tedavi için ücretsiz fiyat teklifi alın!