Booking Medicals size dünyanın en kaliteli hizmetini sunuyor.

Diş İmplantı Ne İçin Kullanılır?

İçindekiler

Diş İmplantı Ne İçin Kullanılır?

Diş implantı tam olarak eksik olan dişleri tedavi etmek amaçlı kullanılır. Dişler zamanla yaşın da ilerlemesi ile birlikte zarar görerek dökülme yaşayabilir. Bazen yetersiz bakım bazen de bir travma ya da kaza sebebi ile dişler dökülme ya da kırılma yapabilir. Bu durumda diş temizliği ve kırık dişlerin çıkarılmasının ardından implant ile dişleri kapatmak gerekir. İmplant yerine kullanılan başka tedaviler olsa da en avantajlısı implant tedavisidir.

Eksik dişler yemek yemeden konuşmaya kadar her yönden size zarar verir. Psikolojik olarak da fiziksel olarak da olumsuz etkilenmenize yol açar. Aynı zamanda estetik açıdan da hoş görünmeyecektir. İmplant diş hastaların kendini daha iyi hissetmesini sağlayarak daha iyi gülümsemelerini sağlar.

implant diş fiyatları

Diş İmplantı Neleri Tedavi Eder?

Yukarıda bahsettiğimiz gibi diş implantı eksik dişlerin tedavisini gerçekleştirir. Hastaların dişi tedavi edilecek düzeyde değilse hekim dental implant tedavisini tavsiye edebilir. Bununla birlikte dişlerin görünümünde aşırı kötü bir görünüm varsa da implant tedavisine yönlendirir. Hastalar damağa vida takıldığı için implant tedavisinde korksa da endişe edecek bir durum yoktur. Çünkü lokal anestezi verdikten sonra hiçbir şey hissetmeyeceksiniz.

Tedavi sonrasını düşünürseniz bembeyaz ve kendi dişleriniz kadar sağlam olan bir dişe sahip olacaksınız. Üstelik en az 10 yıl implant dişi kullanma imkanına sahip olacaksınız. Bu nedenle eksik dişlerinizin olması durumunda implant diş yöntemini kullanabilirsiniz. Dental implant tedavisi vidaları damağa sabitlemeyi ve bu vidaların iyileşmesinin ardından protez dişin vidaya tutturulması işlemini kapsar.

diş implant fiyatları

Kimler Dental İmplant Tedavisi Yaptırabilir?

18 yaşını doldurmuş hastalar için dental implant tedavisi uygundur. Diş gelişiminin tamamlanması açısından 18 yaş sınırı aranır. Çünkü kemik gelişimi ancak bu yaşlarda tamamlanır. Çünkü kemiğin içine vida sabitlenir. Dışarıdan bakıldığı zaman vida görülmez. Bununla birlikte anesteziye karşı herhangi bir komplikasyon göstermeyecek hastalar dental implant tedavisini yaptırabilir.

Dental İmplant Tedavisi Riskli midir?

Dental implant tedavisi, diş tedavileri arasında en zorlu ve uğraştırıcı tedavilerden biridir. Ancak şunu da unutmamak gerekir ki en sağlam ve güvenilir tedavilerden biri de implanttır. Bu nedenle bazı riskler içermektedir. Ancak unutmamak gerekir ki güvenilir klinikler tarafından bu tedavi gerçekleşirse implant tedavisinin herhangi bir riski bulunmaz. İmplant dişin gösterebileceği riskler aşağıdaki gibidir;

  • Diş etinde kanama
  • Enfeksiyon
  • Rahatsızlık hissi
  • Dişlerde renk farkı
  • Sıcak ve soğuk gıdalara karşı hassasiyet

Yukarıdaki riskleri güvenilir kliniklerden yaptırmanız halinde yaşamazsınız. Bununla birlikte tedavi sonrası hekimin direktiflerine uymanız gerekir. Aksi taktirde bu riskler ile karşılaşırsınız. Hiçbir risk içermeden implant tedavisi yaptırmak isterseniz Türkiye’de implant tedavisi yaptırabilirsiniz. Bunun için bizimle görüşerek günün istediğiniz saatinde danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.

Yorum yapın

Latest Post

İletişime Geç!
Tedavi için ücretsiz fiyat teklifi
Tedavi için ücretsiz fiyat teklifi alın!