Booking Medicals size dünyanın en kaliteli hizmetini sunuyor.

Diş İmplantı Fiyatları 2022

İçindekiler

DİŞ İMPLANTI NEDİR?

Diş implantı fiyatlarından önce implant tedavisi ile ilgili bilmemiz gereken şeylerden bahsetmek daha uygun olacaktır. İmplant, eksik dişlerin yerine yerleştirilen titanyumdan yapılmış vidalardır. Bu vidalar yerleştirildikten sonra üzerlerine diş protezi yerleştirilir. Diğer tedavilerle kıyaslandığı zaman yanındaki dişlere zarar vermemesi implantın en büyük avantajıdır. Çene kemiğine monte edilen titanyum vida diş kökü görevi görür ve rahatlıkla yemek yeme, konuşma gündelik işlerinizi yapabilirsiniz. Diş implantının ne için kullanıldığıyla ilgili yazmış olduğumuz yazımıza da buradan ulaşabilirsiniz.

Diş implantı

İMPLANT TEDAVİSİ KİMLERE UYGULANABİLİR?

İmplant tedavisi çene ve yüz gelişimi tamamlanmış, 18 yaş ve üzeri kişilere uygulanabilir. Tedavi öncesinde hastanın çene röntgenleri çekilir ve bu röntgenlere bakılarak hastanın çene yapısının tedaviye uygun olup olmadığına bakılır. Eğer çene yapısı tedaviye uygun değilse öncelikli olarak çene yapısı düzeltilir. Şeker hastalarının tedaviden önce hastalıklarının düzene girmiş olması gerekir. Kan sulandırıcı ilaçlar ise tedaviden önce kesilmelidir.

DİŞ İMPLANTI TEDAVİSİ NASIL YAPILIR?

Diş implantı tedavisi yapılmadan önce hastanın çene kemiklerinin ve kalan dişlerinin ölçüleri alınır. Diş implantlarının yerleştirilmesi için iki seçenek vardır. Tek aşamalı işlem olarak adlandırılın yöntemde implant yerleştirilir ve ardından geçici başlık takılır. İki aşamalı işlemde ise implant yerleştirildikten sonra diş eti ile üzeri kapatılır ve iyileşmeye bırakılır, protez başlıklar sonrasında takılır. Her iki tedavide de geçici köprü yerleştirilir ve alt çene için 3 ay, üst çene için ise 6 aylık bir iyileşme süreci beklenir.

Zirkonyum implantlar, titanyum implantların direncini arttırmak için yapılmış yeni nesil implantlardır. Zirkonyum, diş implantı fiyatlarını etkileyen önemli bir faktördür.

KAÇ DİŞ EKSİKLİĞİNDE İMPLANT TEDAVİSİ UYGULANABİLİR?

Diş hekimleri tarafından, tek diş eksikliği, kısmı diş eksikliği ve tam dişsizlik durumlarında implant tedavisi uygulanır. Tam diş eksikliği durumunda uygulanmakta olan all-on-6 tedavisi ile ilgili yazımıza buradan ulaşabilirsiniz.

DİŞ İMPLANT TEDAVİSİNDE OLUŞABİLECEK RİSKLER

Diş implant operasyonlarında, ağız içinde uygulanan cerrahi işlemler dışında bir riske rastlamak söz konusu değildir. Bunlar, erken zamanlarda enfeksiyon ve alerjik reaksiyonlar, sonraki dönemlerde ise, ağız hijyeninin yerine getirilmemesine bağlı olarak ortaya çıkacak problemlerdir. Erken dönemde ortaya çıkan problemlerin önüne geçmek için operasyondan sonra uyulması gereken kuralları yerine getirmek, sonraki dönemlerde ortaya çıkabilecek problemlerin ise önüne geçmek için ağız bakımına dikkat etmek faydalı olacaktır. Vücudun diş implantını reddetmesi durumunda ise ( araştırmalara göre %3.89), diş implantı diş çekimine benzer bir şekilde çıkarılmaktadır. Çene kemiği iyileştikten sonra ise ya tekrar diş implantı uygulanır ya da klasik tip diş protezleriyle bölge restore edilir.

diş implantı fiyatları

DİŞ İMPLANTI TEDAVİSİ SONRASINDA NELERE DİKKAT ETMEK GEREKİR?

Diş implantı fiyatları göz önüne alındığına bu implantların korunması sizler için önemli olacaktır. Diş implantı yerleştirildikten hemen sonra:

  • İki saat süre ile bir şey yiyip içilmemeli ve çok sıcak-soğuk gıdalar tüketilmemeli.
  • Kanamayı durdurmak için yerleştirilen tampon, yarım saat sonra çıkartılır. İlk gün az miktarda kanama görülebilir. Kanamayı önlemek adına çalkalama ve tükürme yapılamamalıdır.
  • Uygulama sonrasında şişkinlik olmaması tedavinin yapıldığı bölgeye soğuk uygulaması yapılır.
  • Hekim tarafından verilen ilaçlar düzenli ve uygun dozlarda kullanılır.

İMPLANTIN ÖMRÜ

Steril koşullarda ve özenli bir planlama ile yapılmış bir implant, iyi ağız hijyeni ve periyodik diş hekimi kontrolleriyle uzun yıllar sağlıklı bir şekilde kullanılabilir. Sigara kullanımı, implant sağlığını negatif etkileyen en önemli unsurlardandır. Ayrıca diş sıkma alışkanlığı olan bireylerin, implant üstü protezleri yapıldıktan sonra plak yaptırmaları önerilir ki sıkmadan kaynaklı kontrolsüz ve dengesiz kuvvetler implanta zarar vermesin. Diş implantı fiyatlarını arttıran etmenlerden biri olan zirkonyum implant, implantın ömrünü uzatacaktır.

DİŞ İMPLANTI FİYATLARINDA NELERE DİKKAT EDİLMELİDİR?

İmplant tedavisinin pahalı bir tedavi olup olmadığı sıkça sorulan sorulardan biridir. Pahalı gözüken bu tedavi ilerleyen yıllarda sağlayacak olduğu rahatlık ve faydalar göz önüne alındığında ödenen ücretler küçük bedeller olarak görülecektir. Tek diş eksikliği ele alındığında dahi köprü tedavisi implant tedavisinden fiyat olarak daha makul gözükmektedir.

KÖPRÜ TEDAVİSİ NEDİR?

Diş köprüsü kısaca sağında ve solunda diş bulunan eksik dişin yerine protez bir diş takılmasıdır. Sitemizde bunula ilgili olarak yazmış olduğumuz yazıya buradan gidebilirsiniz.

DİŞ İMPLANTI FİYATLARI PAHALI MI?

Maliyeti pek çok kişi için pahalı olan diş implantı tedavisinin standartların üzerinde bir fiyatı olması gayet normal. Uzun vadeli olan bu tedavi, deneyimli bir hekim eliyle, kurallara uygun bir şekilde yapıldığı ve tedavi sonrasında hastanın gerekli özen yükümlülüklerini yerine getirdiği takdirde ömür boyu kalıcı olabilen bir yöntemdir. Diş tedavisi sektörü göz önüne alındığında yukarıdaki bütün bu faktörleri dikkate alarak düşünmek gerekir. Bu implantların ömür boyu kullanılacağını unutmayınız. Diş implantı fiyatları

DİŞ İMPLANTI FİYATLARI VE FİYATLARA ETKİ EDEN FAKTÖRLER:

  • Kaç adet implant yapılacağı,
  • Uygulanacak olan implant sayısı.
  • İmplant markası,

İmplant, zirkonyumdan ya da titanyumdan yapılan basit bir diş vidası olarak görülse de, implant üretimi yüksek teknoloji, bu teknolojiyi elde etmek için büyük yatırımlar, inovasyon ve ar-ge desteği gerektirir.

Diş implantı fiyatları konuşulmaya başlandığında insanların aklına tek bir implant markası olduğu ve tek bir fiyata sahip olduğu algısı oluşmaktadır. Ancak dünyada 1000’den fazla firmanın diş implantı ürettiği bilinmekte ve bu firmalardan 300 kadarı Türkiye’de aktif haldedir.

İmplant markaları, diş implantı fiyatlarının belirlenmesi hususunda önem arz etmektedir. İmplant markaları fiyatlarını belirlerken, implantın nerede üretildiği, ar-ge için için harcanan para, üretimde kullanılan teknolojinin maliyeti, servis ağı ve ürünlerini servis etmekteki başarısı ve bunun için yaptığı istihdamın maliyeti gibi hususları dikkate alarak implant fiyatına yansıtır. Bu yansıtılan fiyat diş implantı fiyatlarına doğrudan etki eder.

Kaliteli, kendi bütçeleri ile ar-ge sağlayan ve teknolojiyinin faydalarından sonuna kadar yararlanan inovasyonu yüksek firmalar ve menşei bile tespit edilemeyen yerlerde üretilen ve başarılı markaların implantlarını kopyalayan, servis ağı yetersiz olan implantlar arasında ciddi fiyat farkı vardır.

 YERLİ DİŞ İMPLANTI FİYATLARI

Yukarıda bahsedildiği üzere pek çok implant markası olduğunu söylemeliyiz. Uzun zamandır başarılı bir şekilde kullanılan implant tedavisi tüm dünyada bu konuda bir hareketlenmeye sebep olmuştur. Diş implantları fiyatlarının yüksek olduğu bu dönemde ucuz bir pazar olarak Türk pazarı dikkat çekmekte. Türkiye’de bu konuda gerekli çalışmaları tamamlamış ve yerli birçok implant markası kurmuştur. Bu yerli implant markaları yaklaşık olarak 10 yıldır bu konuda çalışmalarını devam ettirmekte ve başarılı bir şekilde kullanılmaktadır.

Acıbadem Sağlık

TÜRKİYE’DE DİŞ İMPLANTI TEDAVİSİ

Türkiye’de diş implantı tedavisi Avrupa, Amerika ve uzak doğu ülkelerinin bir çoğundan daha ucuz ve kalitedir. İmplant başına 500-1000$ arası bir ücret karşılığı bu tedaviyi hem ülkeyi gezerek hem ucuza tatil yaparak faydalanabilirsiniz. Diş implantı fiyatlarının ucuz olmasına karşın yüksek teknolojilerle donatılmış hastaneler, alanında uzman doktorlar ve kullanılan malzemelerin kaliteli olması Türkiye’de bu tedaviyi olmanız için etkili sebepler arasında gösterilebilir. 3 ile 6 ay arasında süren bu tedavi sürecinde Türkiye’nin güzelliklerini keşfetmek sizler için şahane bir deneyim olacaktır. Türkiye’de tedavi olmakla ilgili daha fazla bilgi almak için buradan ve aşağıdan bize ulaşabilir eşsiz bir sağlık seyahati deneyimi yaşayabilirsiniz. Sağlık tedavileri ile ilgili daha fazla bilgiye erişmek için sitemize göz atabilirsiniz.

“Diş İmplantı Fiyatları 2022” üzerine 2 yorum

Yorum yapın

Latest Post

İletişime Geç!
Tedavi için ücretsiz fiyat teklifi
Tedavi için ücretsiz fiyat teklifi alın!