Booking Medicals size dünyanın en kaliteli hizmetini sunuyor.

Diş Kaplama Nedir?

İçindekiler

Diş Kaplama Nedir?

Diş kaplama, dişlerde var olan pek sorunu gidermek amacı ile kullanılır. Bu tedaviler genel olarak dişlerde çürük, kırık ve çatlak olması durumunda kullanılır. Diş kaplamasına benzeyen başka bir tedavi türü daha vardır. Bunlara kompozit yapıştırma adı verilir ve daha çok küçük kırık dişleri tedavi ederken kullanılırlar. Ancak her iki tedavide de amaç kırık dişi onarmaktır. Tüm kaplama çeşitleri hakkında  detaylı bilgi için içeriğimizi okumaya devam ediniz.

Diş Kaplama Nasıl Yapılır?
Diş Kaplama Nasıl Yapılır?

Diş Kaplama Prosedürü Nasıldır?

Diş kaplama prosedürü hastaların pürüzsüz ve sağlıklı dişlere sahip olmasını amaçlar. Hastaların diş ölçüsünün alınarak ona uygun şekilde kaplamaların üretilmesi ile gerçekleşir. Diş kaplamalarında uçlar küçültülür ve böylece kaplama dişe daha iyi oturur. Diş kaplamalar pek çok kişinin tercih ettiği invaziv tedavilerdir. Fakat şunu söylemek gerekir ki bu tedavide kişinin kendi dişlerine aşındırma yapıldığından geri dönüşü yoktur.

Diş Kaplama Avantajları

Diş kaplama avantajları oldukça fazladır. Hastanın sağlıklı diş görünümüne sahip olmasını sağlarken aynı zamanda hastanın özgüveninin yükselmesine de neden olur. Böylece kişi kendini çok daha iyi hisseder. Çünkü diş problemleri kişiyi sosyal hayattan uzaklaştırabilecek kadar psikolojik travmalara neden olur. Bu nedenle güzel görünmek, diş estetiğiniz ile psikolojik olarak kendinizi daha iyi hissedebilirsiniz.

Diş Kaplama Çeşitleri Nelerdir?

Diş kaplama çeşitleri ihtiyaca göre belirlenir ve geniş kapsamlı olarak incelenir. Hastanın neden diş kaplamasına ihtiyaç duymasına bağlı olarak değişim gösterir. Bu konuda en iyi kararı hekim verecektir. Genel olarak diş kaplama türleri aşağıdaki gibi incelenir.

Zirkonyum Diş Kaplamaları

Pek çok farklı estetik görünüm kazandıran zirkonyum diş kaplamalarında farklı avantajlar elde edilir. Doğal dişe en yakın kaplama türü olduğu için birçok hasta tarafından tercih edilir. Ayrıca diş etlerinde kanamaya yol açmadığından tercih edilme oranı yüksektir.

Zirkonyum Diş Kaplama Nedir?3
Zirkonyum Diş Kaplama

Porselen Laminat Diş Kaplamaları

Diğer diş kaplama çeşitlerinden farklı olarak porselen laminat kaplamalar sadece ön dişlere uygulanır. Son zamanlarda çok sık tercih edilir. Dişin mükemmel bir görünüme sahip olmasını sağlar.

E-max Diş Kaplamaları (Tam Diş Kaplamalar)

Tek diş için uygun olan bu kaplama türü metal alt yapıdan farklı olarak önlerdeki tek dişlere uygulanır. Dikkat edilmesi gereken en önemli detay diğer kaplamalar kadar sağlam olmamasıdır. E-max kaplamalar sert darbeler sonucunda kırılabilir.

Diş Kaplama Fiyatları
Diş Kaplama Fiyatları

Türkiye’de Diş Kaplama Tedavisi

Türkiye’de diş kaplama tedavisi son derece başarılı ve verimli sonuçlar elde ettirir. Türkiye’de çalışan diş hekimleri uzun soluklu eğitim aldıktan sonra tedavi yapmaya başlar. Bununla birlikte fiyatlar da oldukça uygundur. Ortalama 200-300 Euro aralığında değişen kaplama tedavileri hastalara bütçe bakımından kolaylık sağlar. Sizler de Türkiye’de diş kaplama tedavisi olmak için bizimle görüşerek ücretsiz bir danışmanlık hizmeti temin edebilirsiniz.

Makaleyi Paylaş:

Yorum yapın

Latest Post

İletişime Geç!
Tedavi için ücretsiz fiyat teklifi
Tedavi için ücretsiz fiyat teklifi alın!