Booking Medicals size dünyanın en kaliteli hizmetini sunuyor.

Liposuction Tedavisi

İçindekiler

Liposuction Tedavisi

Liposuction, kilo verilmeyen ve egzersizlere rağmen erimeyen bölgelerden yağ alınması işlemine verilen isimdir. Pek çok kişi ne kadar yemesine içmesine dikkat etse de, egzersiz ve spor yapsa da belli bölgelerden kilo veremez. Kilo verse de hala o bölgede sarkıntı olur. Bunun sebebi de bölgede fazla yağ birikmiş olmasıdır. Vücudun pek çok bölgesine uygulanabilen liposuction tedavisi son yıllarda oldukça popüler hale gelmiştir.

Aynı şekilde operasyon esnasında kişinin bölgedeki yağ dokuları alındığı için işlem sonrasında da herhangi bir şekilde yağlanma görülmez. Bölgede yeniden yağlanma oluşsa da eskisi kadar kötü olmayacaktır. Çünkü yağ dokuları alınacak ve kişi yeme içmesine dikkat ettiği müddetçe eskisi kadar sarkık ve kötü görünüm olmaz.

liposuction fiyatları

Türkiye’de Kimlere Liposuction Tedavisi Uygulanır?

Liposuction çoğunlukla pek çok kişi için uygun bir operasyondur. Çünkü yağların alınması işlemi olduğu için pek risk içermez. Kanüller ile cilt altına girilerek hastaların yağ hücreleri alınır. Bu sebepten ötürü zor bir süreç değildir. Ancak her ne kadar zor olmasa da kesinlikle deneyim gerektirir. Bundan dolayı kesinlikle alanında uzman ve başarılı hekimler tarafından bu tedaviyi almalısınız. Liposuction yalnızca obezite hastaları için uygun değildir. Bununla birlikte hastanın anesteziye karşın bir alerjisi varsa da bu işlem uygulanamaz. Genel sağlık durumu iyi olan her hasta bu operasyonu yaptırabilir. Türkiye’de liposuction ameliyatı çoğu zaman başarı ile sonuçlanmıştır.

Liposuction Ağrılı İşlem midir?

Liposuction operasyonu fazla yağlarından kurtulmak isteyen hastaların kullandığı bir tedavi yöntemidir. Ancak her türlü cerrahi bir işlemdir ve cilt altına kanül yerleştirilir. Bu nedenle liposuction hakkında video izleyen kişilerin panik yapması çok normaldir. Ancak panik yapacak bir durum yoktur. Çünkü başarılı hekimler tarafından yapılırsa anestezinin etkisi ile hiçbir şey hissetmezsiniz. Genel anestezi altında uygulanan bir operasyon olduğundan dolayı işlem bitene kadar bir şey duymazsınız. Sadece ameliyat sonrası hafif sızılar hissedebilirsiniz.

Liposuction Tedavisi Nedir?
liposuction nedir

Türkiye’de Nasıl Liposuction Operasyonu Uygulanır?

Türkiye’de liposuction operasyonun farklı yöntemleri mevcuttur. Ancak her birindeki amaç yağ almaktır. Bu nedenle taktik ne olursa olsun öncelik yağ dokularını almaktır. Türkiye’de operasyonlar şu şekilde olur;

  • Operasyondan 3 saat önce klinikte bulunmanız gerekir.
  • Anestezi uzmanı muayene yapar
  • Cerrah son kontrolleri gerçekleştirir.
  • Gereken kan testleri yapılarak damar yolu açılır.
  • Yağ alma işlemi başlar.

Bu işlem genel anestezi altında yapılabildiği gibi lazer yöntemiyle de yapılır. Bu kararı hekim verecektir. Bunun için öncesinde Türkiye’de bulunan klinikler ile görüşmeniz gerekir. Diğer ülkelere nazaran Türkiye’de liposuction operasyonu olmak çok daha avantaj yaratır. Siz de bu ülkedeki kliniklerden tedavi olmak isterseniz firmamızdan danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.

Makaleyi Paylaş:

Yorum yapın

İletişime Geç!
Tedavi için ücretsiz fiyat teklifi
Tedavi için ücretsiz fiyat teklifi alın!