Booking Medicals size dünyanın en kaliteli hizmetini sunuyor.

Meme Büyütme Ameliyatları

İçindekiler

Meme Büyütme Ameliyatları

Ülkemizde içten içe birçok kadın için fizyolojik veya psikolojik açıdan, istenen görünümün dışında bir meme yapısını taşımak, yaşamını o şekilde devam ettirmek zor bir durumdur. Bu noktada gereken çözüm önerisi meme büyütme ameliyatlarıdır; genel olarak meme formunu şekillendirmek, şeklini düzeltmek ya da dolgunluğunu arttırmak için yapılan estetik ameliyatlardan biridir. En sık kullanılan şekli implant (tıbbı dolgu) biçimidir. 3 boyutlu cihazlar kullanılarak istenilen uygunluktaki ölçülerin simülasyonu sağlanarak kişiye yansıtılmaktadır.  Her yıl milyonlarca kadın birçok farklı nedenlerden dolayı bu ameliyatları yaptırmaktadır.

Meme büyütme ameliyatları genel anlamda kozmetik nedenlerle yapılıyor gibi görünse de işlem uygulanacak olan kişinin ameliyat öncesinde uygun meme yapısına sahip olup olmadığı plastik cerrahi uzmanları tarafından değerlendirilmektedir. Bu değerlendirme sonucu cerrahi müdahaleye uygun meme yapısına sahip kişilerin ameliyat öncesinde rahatsız olduğu bölgedeki sorunlarını açık bir şekilde ifade etmesi gerekmektedir. Gerekli ölçümler yapıldıktan sonra anestezi uygulanarak önceden belirlenen kriterlere göre ameliyat ilerlemekte ve sonuçlanmaktadır.

Meme büyütme ameliyatları estetik silikon protezler ya da yağ enjeksiyonu içeren maddeler kullanılarak yapılmaktadır. Bu durumlar hastanın talepleri ve vücut uygunluk durumlarına göre şekillenmektedir.

Ameliyatlar sırasında (estetik) eriyen dikiş yöntemi uygulanmaktadır. Ameliyat sonrası iki meme arasında eşit bir simetrik durum gözlenmemektedir. Memede tam bir simetrik görüntü doğal bir durum sağlamamaktadır. Kişisel farklılıklara göre yapısı gereği doğallığı korunmaktadır. Meme büyütme ameliyatlarının sonuçları genel anlamda kalıcıdır. Memenin şekli, boyutları, kilo alma-verme ve yaş alma durumlarında zaman içerinde farklılıklar görülebilmektedir.

meme büyütme yöntemleri, meme büyütme ameliyatı fiyatları, meme büyütme fiyatları
Meme Büyütme Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Meme Büyütme Ameliyatları Kimlere Uygulanabilir?

  • İki memesi arasında boyut farkı olanlara,
  • Meme görünüşünden rahatsız olanlara,
  • Öncesinde uygulanan meme büyütme ameliyatından memnun olmamış olanlara,
  • Gebelik ya da kilo kayıpları sonra sarkma yaşayanlara,
  • Görünüş olarak hacim kaybı olanlara,
  • Alt ve üst bedenin daha simetrik durmasını isteyenlere

Meme Büyütme Ameliyatı ve Sonrası

Bu ameliyata “meme büyütme” estetiği ya da ameliyatı denilmektedir. Meme büyütme ameliyatı küçük bir cilt kesisi ile mikroskobik alanlarda tıbbi dolgunun uygun alana yerleştirilmesi sonucunda tamamlanır. Ameliyat sonrası 24 saatten 48 saate kadar değişiklik gösteren istirahat gerektirir.

Meme büyütme yöntemleri, meme büyütme fiyatları, meme büyütme ameliyatı
Meme büyütme Ameliyatı

Meme Büyütme Ameliyat Çeşitleri

En sık kullanılan ve daha güvenli bulunan yöntem silikon (tıbbi dolgu) olsa da hibrit ya da kompozit meme büyütme yöntemleri de vardır. Hibrit meme büyütme, özellikle deri yapısı çok ince kadınlarda kas üstü konulan silikon implantın geçişinin dekolte bölgesinde belirginleşmemesi için aynı ya da farklı ek bir seansta silikonun etrafını kamufle etmek amaçlı kısmi yağ dolgusu yapılma işlemidir.

Türkiye’de Meme Büyütme Ameliyatları

Meme büyütme ameliyatları ülkemizde güvenle yapılan, medikal alanda dış göç alan estetik cerrahi kolu olmuştur. Alanında uzman plastik cerrahlarımız tarafından teknolojik, inovasyonel, 3 boyutlu tasarım cihazları kullanılarak kısa seanslarla başarılı ameliyatlar uygulanmaktadır.    

Milyonlarca kadının hayallerinde yer alan ne zaman gerçekleşecek acaba? sorusunun cevabına “ŞİMDİ” yanıtını vererek meme büyütme ameliyatlarımızı gerçekleştirmenize olanak vererek, sizlere en iyi şekilde danışmanlık hizmeti sunmaktayız.

Makaleyi Paylaş:

Yorum yapın

Latest Post

İletişime Geç!
Tedavi için ücretsiz fiyat teklifi
Tedavi için ücretsiz fiyat teklifi alın!