Booking Medicals size dünyanın en kaliteli hizmetini sunuyor.

Türkiye’de Yüz Germe İşlemi 2023 – Tek Tıklama

Yüz germe ameliyatı

İçindekiler

Türkiye’de Yüz Germe İşlemi

Yüz germe işlemi ritidektomi olarak da bilinir. Cildi geri çekerek ve yukarı kaldırarak yüzün daha ince ve yumuşak görünmesini sağlayan cerrahi bir operasyondur. Pek çok kişi çekici görünmek için Türkiye’de yüz germe işlemi yaptırmayı ister. Bu ameliyat sayesinde boyun ve çene bölgelerindeki sarkıntılardan kurtulmak da mümkündür.

Türkiye’de Yüz Germe İşleminden Nasıl Yararlanılır?

Yüz germe, isminden de anlaşılacağı gibi yüze yapılan estetik bir işlemdir. Birçok kişi Türkiye’de yüz gerdirme işleminden yararlanarak cildinin daha iyi görünmesini sağlar. Ayrıca çene ve boyun sarkıklarından da kurtulmak ister. Yaş ilerledikçe cilt esnekliğini kaybeder. Bu durum yüz kaslarınıza da sarkık bir görünüm verir. Bunun ortaya çıkma hızı kişiden kişiye göre farklılık gösterir. Türkiye’de yaptıracağınız yüz germe işlemi bu sıkıntılardan kurtulmanıza olanak sağlar. Kilo vererek bu işlemi gerçekleştirirseniz çok verimli sonuç elde edebilirsiniz.

Türkiye'de yüz germe işlemi
Türkiye’de Yüz Germe İşlemi Nasıl Yapılır

Türkiye’de Yüz Germe Bana Uygun mu?

İyileşme süreci açısından bu operasyonun kendinize uygun olup olmadığını bilmeniz daha iyi olacaktır. Çünkü büyük olasılıkla işten birkaç hafta ayrılmanız gerekir. Pek çok kişinin bu ameliyatı rahatça atlatması 2-4 haftayı bulabilir. Ameliyattan sonraki ilk 15 gün gözle görülür bir şekilde morarma görebilirsiniz. Bu durum oldukça normaldir. Ancak 2 hafta sonrasında tamamen düzelir. Bununla birlikte ödemi önlemek için başınızı birkaç gün boyunca yastıkla desteklemelisiniz.

Ameliyattan sonra ilk iki gün bandajları ıslatmamalısınız. Yani ilk iki gün duş almamalısınız. İlk iki hafta sauna, masaj ve egzersiz gibi yorucu aktiviteler de yasaktır. Bu kriterleri taşıdığınız sürece yüz germe operasyonu yaptırabilirsiniz.

Türkiye’de Yüz Germe Nasıl Yapılır?

Türkiye’de yüz germe operasyonu yaptırmak için lokal ya da genel anestezi verilir. Doğru yüz germe işlemi için güvenilir plastik cerrahi uzmanı  bulmak gerekir. Prosedüre bağlı olarak operasyonda 3-6 saat süreyle kalınabilir. Operasyondan sonra hasta bir gece yatırılır. Çene altındaki yağların alınması durumunda 3-4 mm kesi oluşturulur. Göz kapağı ve alın kaldırma işleminde küçük dikişler oluşabilir. Bu izler kalıcı olmadığı için zamanla düzelecektir.

ameliyatsız yüz germe
Yüz germe bandı

Türkiye’de Yüz Germe Yan Etkileri

Yüz gerdirme operasyonu yan etkileri oldukça nadirdir. Ameliyat öncesinde hekimler hastayla birtakım etkileri görüşürler. Hematom, iltihap ve anestezi tepkileri yüz gerdirme operasyonunda görülebilecek durumlardan bazılarıdır. Ancak her zaman bu etkiler ile karşılaşmazsınız. Herhangi bir yan etki ile karşılaşmamak adına hekimin söylediklerini iyi uygulamanız gerekir. Türkiye’de yüz gerdirme operasyonu ortalama 4000 Euro civarındadır. Diğer ülkelere nazaran daha kolaydır. Ayrıca maliyet bakımından da daha uygundur. Sizler de Türkiye’de yüz gerdirme operasyonu işlemi için bizimle görüşebilirsiniz.

Bu yazıyı paylaş:

Yorum yapın

İletişime Geç!
Tedavi için ücretsiz fiyat teklifi
Tedavi için ücretsiz fiyat teklifi alın!