Booking Medicals size dünyanın en kaliteli hizmetini sunuyor.

FUE ve DHI Saç Ekim Arasındaki Farklar

dhi ve fue saç ekimi

İçindekiler

FUE ve DHI Saç Ekim Arasındaki Farklar

FUE ve DHI Saç ekimi yöntemlerinden hangisi daha iyidir? FUE ve DHI saç ekim arasındaki farklar nelerdir?  Hangisini tercih etmeliyim? Soruları çok sık merak edilir. FUE ve DHI saç ekimindeki karar hastanın saç derisi, saç dökülme kategorisi, incelme miktarı ve mevcut donör miktarı gibi oranlar hangi yöntemin uygulanacağını belirler. DHI ve FUE saç ekimindeki ayrım genel olarak şu şekildedir;

  • Geniş bölgeler için FUE saç ekim yöntemi en iyisidir. DHI saç ekiminde de daha fazla yoğunluk kazanmak mümkündür.
  • Tek seanslık tedavilerde DHI yöntemi daha etkilidir. FUE saç ekiminde tek seans mümkün olmaz.
  • DHI yönteminde Choi implanter adı verilen özel kalem kullanıldığı için diğer yöntemlerden farklıdır.
  • FUE saç ekiminde tedaviden önce hastanın saçı komple tıraş edilmelidir. Ancak DHI saç ekim yönteminde sadece donör bölge tıraş edilir. Kadın hastalar için DHI yöntemi daha etkilidir.
  • DHI yöntemi daha çok uzmanlık gerektirir. Bunun için doktorun iyi eğitim almış olması gerekir.
  • FUE prosedürüne kıyasla DHI daha az iyileşme süreci sunar. Ayrıca daha az kan gerektirir.
dhi saç ekimi nedir?
dhi saç ekimi

FUE Saç Ekimi Nasıl Olur?

FUE saç ekim sırasında greft olarak adlandırılan 1-4 arası saç toplanır. Manuel olarak toplanan bu yöntemde her defasında 1 adet olarak depolama solüsyonuna yerleştirilir. Sonrasında kanallar açmak amacı ile mikro bıçak kullanacaktır. Bunlar da greftlerin yerleştirildiği yarıklardır. Sonrasında hekim kanallar açtıktan sonra alıcı konumuna yerleştirir. FUE saç ekiminden sonra hastalar genelde işlemden 2 ay sonra sonuç alır. İşlemden 6 ay sonra saçlar büyümeye başlar ve 12 ay sonra uzama görülür.

DHI Saç Ekimi Nasıl Olur?

İşleme başlamak için saçlar 1 mm ya da daha küçük çapa sahip özel bir alet ile alınır. Sonrasında saç kökleri onları direk alıcı bölgeye yerleştirmek için Choi kalemine yerleştirilir. Eş zamanlı olarak kanallar açılır ve donörler enjekte edilir. DHI saç ekiminin iyileşmesi FUE ile neredeyse aynıdır. Tam sonuç alınması 12-18 ay sürebilir.

FUE ve DHI saç ekimi arasındaki farklar
fue saç ekimi

DHI Saç Ekimi İçin En Uygun Adaylar Kimlerdir?

Yoğun saç ekimi yaşayan hastalar DHI saç ekimine uygundur. Erkek ya da kadın olması fark etmez. Ancak yaş faktörü oldukça önemlidir. Bu işlemi yaptırmak için 25 yaşından büyük olmalısınız. Çünkü bu yaştan önce saç dökülmesi değişkendir. Daha kalın telli saçlara sahip olan kişiler daha şanlıdır. En iyi sonucu da açık renk saçlara sahip kişiler alır.

FUE Saç Ekim İçin En Uygun Aday Kimdir?

Kısa sürede iyileşme bekleyen kişiler için FUE saç ekim yöntemi daha uygundur. Düz veya dalgalı saçlara sahip kişiler daha idealdir. Sizler de FUE ve DHI saç ekim operasyonları hakkında detaylı bilgi almak isterseniz bizimle görüşerek danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.

Yorum yapın

Latest Post

İletişime Geç!
Tedavi için ücretsiz fiyat teklifi
Tedavi için ücretsiz fiyat teklifi alın!