Booking Medicals size dünyanın en kaliteli hizmetini sunuyor.

Türkiye’de Saç Ekimi Tedavisi

İçindekiler

Türkiye’de Saç Ekimi Tedavisi

Saç ekimi tedavisi kellik durumlarında uygulanır. Kellik ise saçın belli bir bölümünde ya da bazı kısımlarında saçların olmaması durumudur. Saçlar bazı durumlarda mevsimsel ya da strese bağlı olarak dökülebilir. Genetik olarak da saçta dökülme meydana gelebilir. Bu durumda kişilerin biraz bekleyerek saç dökülmesinin bu faktörlere bağlı olmadığından ve uzunca bir süre saçlarının çıkmadığından emin olması gerekir. Dışarıdan saç köklerinin deriye enjekte edilmesine de saç ekim tedavisi denilir. Bir nevi saçlı derideki köklerin saçsız deriye nakledilmesi işlemidir.

Saç Ekimi Tedavisi Nasıl Yapılır?

Saç Ekim Tedavisi Kimler İçin Uygundur?

Saç ekimi tedavisi, başında yeterli donör alana sahip, 24 yaş üstü bireyler için uygundur. Bununla birlikte hastanın genel sağlık durumunun da iyi olması beklenir. Gelişen teknoloji ile saç ekim tedavisi yaptırmak son derece kolay ve basit olsa da kan hastalıkları, kalp sorunları ve anestezi komplikasyonları bu tedaviye engel olabilir. Eğer saç ekim tedavisi için uygun bir aday olduğunuzu düşünüyorsanız Türkiye’de saç ekim tedavisi klinikleri ile irtibata geçebilirsiniz.

Saç Ekim Tedavisi Riskli mi?

Modern tıp son derece gelişmiştir. Bu nedenle diğer pek çok tedavi gibi saç ekim tedavisi de risksiz bir şekilde uygulanabilir. Fakat bunun için alanında uzman hekimlerin ve güvenilir kliniklerin bulunması gerekir. Elbette her işlem gibi saç ekim tedavisinin de kendi alanında bazı riskleri mevcuttur. Saç ekim tedavisi riskleri şu şekilde gösterilebilir;

  • Enfeksiyon
  • Hafif kanama
  • Ağrı
  • Kaşıntı
  • Yara izi
  • Çarpık saç izleri
  • Ekilen saçlarda kayıp

Saç köklerinin alınıp başka bölgeye nakledilmesi durumunda az da olsa deride kesi oluştuğu için yukarıda yer alan riskleri taşımanız mümkündür. Fakat yukarıda belirttiğimiz gibi alanında uzman kişiler tarafından operasyon yapılırsa herhangi bir sorun yaşamazsınız.

Saç Ekimi Nasıl Yapılır
Saç Ekimi Sonuçları

Saç Ekim Tedavi Çeşitleri Nelerdir?

İlk zamanlar FUT saç ekim tekniği çok kullanılırdı. Ancak hasta sayısının artış göstermesi ile beraber yeni teknikler oluşturulmuştur. Bu teknikler FUE ve DHI saç ekim yöntemleridir. Son zamanlarda rahat ve konforlu olması sebebi ile bu iki yöntem çok sık tercih edilir. DHI tekniği saçların özel bir kalem ile greft olarak toplanmasını ve bu greftleri alıcıya nakledilmesini ifade eder. Tüm saç ekim çeşitleri kişinin tercihine bağlı olarak değişiklik gösterir.

Türkiye’de Saç Ekim Fiyatları

Saç nakli tedavileri tüm dünya çapında estetik tedavi olarak kabul edilir dolayısı ile estetik tedavileri de devlet karşılamamaktadır. Bu da fiyatların pahalı olmasına yol açmaktadır. Fakat ABD ve Almanya gibi ülkeler ile kıyaslandığında Türkiye’de fiyatlar oldukça uygundur. Fiyatlar yapılacak saç ekim tedavisinin tekniğine göre, ekim yapılacak bölgeye ve uzman doktorun tecrübesine göre farklılık göstermektedir. Sizler de Türkiye’de saç ekim tedavisi fiyatları ve güvenilir klinikler için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 

Bu makaleyi paylaş:

Yorum yapın

İletişime Geç!
Tedavi için ücretsiz fiyat teklifi
Tedavi için ücretsiz fiyat teklifi alın!